Biblioteka Medytacji 

Relacje • Zdrowie • Rozwój

Jeśli każde 8-letnie dziecko na świecie nauczy się medytacji

wyeliminujemy przemoc ze świata w ciągu jednego pokolenia, Dalajlama

Osoby Medytujące

Medytacja

Medytacje to forma pracy z podświadomością, dzięki której możliwe jest dojście do stanu bezwarunkowej miłości. Takie medytacje skupiają się na uzdrawianiu emocji i relacji z innymi ludźmi.

Wiedza na temat tego, jak medytować umożliwia wyzbycie się skrywanych lęków i odzyskanie utraconej harmonii. Z tej przyczyny medytacja na stres jest zalecana, a także na stany depresyjne. Medytacja dla dzieci jest również odpowiednia. Nie ma tu znaczenia wiek, lecz potrzeby emocjonalne.

Co to jest medytacja?

Co to jest medytacja? Medytowanie to nic innego, jak technika przenoszenia umysłu w inny stan świadomości. Medytować może każdy, jeśli tylko zostanie poinstruowany przez duchowego przewodnika, czym jest medytacja i jak prawidłowo powinna być wykonywana.

Bez względu na to, czy prowadzona jest medytacja dzieci, czy dorosłych, zakodowany jest w niej proces hawajskiego Ho’o ponopono (ta medytacja zdrowie przywraca) oraz mapa rozwoju podświadomości Hawkinsa.

Jeśli zastanawiasz się medytacja na co pomaga, możesz mieć pewność, że uczestnicząc w zajęciach Kodu Emocji, doświadczysz, czym jest medytacja na koncentracje, a czym medytacja na zdrowie.

Jeśli jesteś zainteresowany bliższym poznaniem technik pracy z podświadomością, ale wciąż zastanawiasz się – medytacja co to takiego, skorzystaj z zajęć: Medytacja od podstaw.

Medytacja dla Zaawansowanych

Medytacja dla zaawansowanych skupia się na pracy z oddechem. Cel medytacji to wówczas uporządkowanie odczuć z podświadomości i przeniesienie ich w strefę bezwarunkowej miłości. Aby dojść do tego etapu, konieczny jest stan głębokiej medytacji. Taki stan medytacji przenosi emocje z umysłu do serca, co pozwala je lepiej zrozumieć.

Tego, jak skutecznie medytować, aby osiągnąć stan równowagi, nauczają certyfikowani terapeuci Kodu Emocji Bradleya Nelsona.

Dzięki prowadzeniu techniki przez specjalistów zrozumiesz medytacja w czym pomaga. Nawet jeśli od wielu lat jest przez Ciebie praktykowana medytacja, co i jak wykonywać możesz lepiej, dowiesz się podczas warsztatów.

wyglądają młodziej, są weselsze i spokojniejsze

są lepiej zorganizowane w pracy, więcej zauważają

popełniają mniej błędów, robią więcej w krótszym czasie

mają dostęp do kreatywności i lepszą koncentrację

Dlaczego warto medytować - więcej...

Osoby medytujące czują wewnętrzny spokój – ufają swojej intuicji

Medytacje poprawiają witalność, sex, przyspieszają odchudzanie

Pomagają pozbyć się bezsenności, złych nastrojów i depresji

Wzmacniają odporność i zdrowie całego organizmu

Biblioteka Medytacji Kodu Emocji

Zaczarowane Medytacje

Od lat opracowujemy zaawansowane narzędzia pracy z podświadomością w formie medytacji prowadzonych. W głębokiej medytacji odnaleźliśmy prowadzenie przewodników duchowych w stronę bezwarunkowej miłości.

Jej niezwykła moc uzdrawia emocje i relacje, przywraca obfitościOdkryliśmy, że jej przywołanie jest dostępne dla każdego. To stało się wiodącym motywem naszych medytacji.

Zapisaliśmy w nich uzdrawiający proces hawajskiego Ho’o ponopono, płynący z wdzięczności, miłości i przebaczenia. Zakodowaliśmy w nich również mapę rozwoju świadomości Hawkinsa. Nagrywaliśmy w stanie głębokiej medytacji z intencją uzdrawiania.

Posłuchaj naszej medytacji …

Zacznij od intencji, relaksuj ciało, poczuj oddech, wejdź na poziom świadomości, by doświadczać miłości…

Posłuchaj naszej medytacji …

Czy można kierować myślami? Spójrz na nie z poziomu swojej uważności i zacznij świadomie je kreować…

Nasze medytacje pomagają

Medytacje do pracy z emocjami ...

Pobudzone emocje płyną z nieświadomego kierowania uwagi na trudne wspomnienia, ale przede wszystkim z zablokowanych emocji, z którymi rezonują. By sobie z nimi poradzić, należy uwolnić emocje i zacząć świadomie kierować swoją uwagą – czyli myślami. Trzeba również pokochać (zaakceptować) siebie takim jakim jestem, bez ciągłego surowego oceniania siebie. Poniższe medytacje przeprowadzą cię przez tę drogę. Słuchaj w poniższej kolejności. Jeśli poczujesz, że są ci szczególnie potrzebne – słuchaj wielokrotnie.

 1. Nauka medytacji
 2. Dobre myśli
 3. Wewnętrzne dziecko
 4. Akceptacja siebie
 5. Bezwarunkowa miłość
 6. Uwolnienie wstydu
 7. Uwolnienie winy
 8. Uwolnienie apatii
 9. Uwolnienie żalu
 10. Uwolnienie lęku
 11. Uwolnienie pożądania
 12. Uwolnienie złości
 13. Uwolnienie dumy
 14. Żyj bez stresu

 

Medytacje dla poprawy relacji ...

W hawajskim Ho’o pono-pono receptą na harmonijne relacje i związki jest całkowita odpowiedzialność za swoje życie „Jestem przyczyną i skutkiem” wszystkiego co dzieje się wokół mnie. Ta postawa rozciąga się na wszelkie obszary życia. Gdy kocham (akceptuję) siebie – cały świat zaczyna to manifestować. Poniżej znajdziesz zestaw medytacji do poprawy relacji, związków i do uwolnienia najważniejszych emocji z tym związanych.

 

 1. Nauka medytacji
 2. Dobre myśli
 3. Akceptacja siebie
 4. Relacje z ludźmi
 5. Tworzenie obfitości
 6. Przekroczenie odwagi
 7. Wybierz radość życia
 8. Odejście bliskiej osoby
 9. Uwolnienie winy
 10. Uwolnienie lęku
 11. Uwolnienie złości
 12. Uwolnienie dumy
 13. Bezwarunkowa miłość
Medytacje dla poprawy zdrowia ...

Zestaw medytacji do zadbania o zdrowie. 1-3 Najpierw zauważ swoje wewnętrzne dziecko – swoją wrażliwość i delikatność emocjonalną. Otocz je bezwarunkową miłością, pokochaj siebie takim jakim jesteś. 5 W książce „Przywracanie zdrowia” Dr Hawkins zaleca by całkowicie wyrzucić z umysłu chorobę i wszelkie jej przejawy. Wiemy też, że wiele dolegliwości powodują zablokowane emocje, dlatego należy je uwalniać. Medytacje 6-9 uwalniają te emocje, które najczęściej przyczyniają się do chorób. Słuchaj w kolejności poniżej. Jeśli poczujesz, że są ci szczególnie potrzebne – słuchaj wielokrotnie. Uzdrowienia dokonuje bezwarunkowa miłość.

 

 1. Wewnętrzne dziecko
 2. Bezwarunkowa miłość
 3. Akceptacja (pokochaj) siebie
 4. Uzdrawianie duchowe
 5. Przywracanie zdrowia wg Hawkinsa
 6. Uwolnienie winy
 7. Uwolnienie lęku
 8. Uwolnienie apatii
 9. Uwolnienie wstydu
 10. Dobre myśli
 11. Żyj bez stresu 
Medytacje rozwoju wewnętrznego ...

Medytacje do rozwoju świadomości. Wielokrotnie słuchaj 1. by nauczyć się wchodzić w świadomość. Regularnie słuchaj 2. ponieważ ostatecznym celem jest doświadczenie swojej miłości – kim jestem. 3. Zapanuj nad negatywnym myśleniem Uwalniaj ograniczające cię emocje i na co dzień kieruj się w stronę Radości Życia.

 1. Nauka medytacji
 2. Bezwarunkowa miłość
 3. Dobre myśli
 4. Wewnętrzne dziecko
 5. Akceptacja siebie
 6. Przekroczenie odwagi
 7. Uwolnienie dumy
 8. Uwolnienie złości
 9. Uwolnienie lęku
 10. Uwolnienie winy
 11. Uwolnienie wstydu
 12. Wybierz radość życia

Oddajemy w twoje ręce niezwykłe narzędzie do samodzielnej pracy z emocjami. Uwolnienie emocji, konfliktów i złych wspomnień przywraca zdrowie i harmonię w życiu.

Pomożemy ci zbudować nawyk medytacji. Już po kilku tygodniach zauważysz niezwykłe zmiany.

Wersja bez muzyki – możesz słuchać bez podkładu lub włączyć w tle ulubioną muzykę

Dostęp do wszystkich medytacji jest nieograniczony w czasie, a wszelkie nowości otrzymasz bezpłatnie – po prostu pojawią przy kolejnym zalogowaniu

Nowości w przygotowaniu ...
 • Medytacja oddechu
 • Wdzięczność
 • Medytacja do poduszki
 • Przywołaj swojego anioła

Opis Medytacji Kodu Emocji

Zmiana Przeszłości – NOWOŚĆ

Czy da się zmienić przeszłość? W pamięci przeszłych zdarzeń najważniejsze są nie obrazy, lecz emocje, które wtedy odczuwaliśmy. To emocje kształtują nasze postrzeganie świata i potrafią sprawić, że się zamykamy, unikamy ludzi, albo jesteśmy zalęknieni. Ta medytacja pomaga zmienić trudne emocje z przeszłości. To niesłychanie ważne narzędzie uzdrawiania wspomnień i poprawy relacji. Pomaga otworzyć się na świat.  Uzdrowienia dokonuje energia bezwarunkowej miłości, którą pomagamy ci przywołać. Teraz  już możesz zmienić przeszłość.

Wewnętrzne Dziecko – NOWOŚĆ

Ta niezwykła medytacja pochodzi ze starej hawajskiej tradycji. Wewnętrzne Dziecko (podświadomość) to nasza wrażliwość emocjonalna, intuicja i delikatność – to głos naszego serca. Podążanie za nim kieruje nas w stronę radości życia, wyrażania swoich potrzeb i ostatecznie pokochania siebie. Pochyl się nad sobą, jak nad małym dzieckiem. Wsłuchaj się w swoje pragnienia. Bądź spontaniczna i realizuj życiowe pasje. Wewnętrzne dziecko to również duchowa reprezentacja naszego ciała, rozmawiając z nim poprawisz stan swojego zdrowia.

Bezwarunkowa Miłość – NOWOŚĆ

Ta medytacja przenosi nas w stan bezwarunkowej miłości. Zobacz otaczający świat jej oczami. Spójrz na siebie z jej zrozumieniem i troską. Poczuj bezwarunkową akceptację siebie. Jej przywołanie nie wymaga duchowych podróży, inicjacji – wystarczy ją zauważyć i jej zaufać. Miłość jest przecież cząstką każdego z nas. Natomiast wytrwałe kierowanie uwagi w jej stronę sprawia, że powoli staje się naszą naturalną rzeczywistością. Przypomina nam jej troskliwą obecność, to kim jesteśmy, i że zawsze jesteśmy połączeni z jej źródłem.

Nauka Medytacji

Poglądowa lekcja medytacji. Opisuje jej kluczowe fazy i aspekty: pozycję, intencję, relaks i puszczenie ciała, poziom świadomości. Poznaj jak skutecznie odpiąć kotwice umysłu: obowiązki, zmartwienia, pragnienia. Naucz się pracy z oddechem i odkryj jego najgłębszą istotę: kto oddycha? To znakomity materiał również dla zaawansowanych: porządkuje, przenosi do przestrzeni serca indukuje bezwarunkową miłość Duszy, pomaga zatrzymać się w bezkresnej i miłującej uważności ponad czasem.

Dobre Myśli

Ta medytacja uczy, jak wyciszyć umysł. Myśli płyną nieprzerwanie jak bąbelki w szklance gazowanej wody. Są bezcenne w kreatywnym procesie twórczym i decyzyjnym, ale zostawione bez kontroli blokują intuicyjną wiedzę płynącą z wyższego wymiaru. Przypomnij sobie, że nie jesteś swoimi myślami, lecz świadomością ponad nimi. Naucz się skąd pochodzą, jak je kształtować, a jak wyciszać. Jak dotrzeć do uważności i odkryć Kim Jestem? Zapanuj nad swoimi myślami i stań się prawdziwym twórcą swojego życia.

Akceptacja Siebie

​Ta medytacja dociera do sedna akceptacji siebie – podstawy harmonijnego życia. Uznaj swój wpływ na bieg rzeczy – źródło wszystkiego jest w tobie. Obudź swoje wewnętrzne dziecko i popatrz na siebie oczami wyrozumiałej miłości. Uwolnij ograniczające cię przekonania z dzieciństwa. Zostaw życie przeszłością, ocenianie i krytykowanie siebie. Bądź swoim najlepszym przyjacielem, pomimo swoich wad i niedoskonałości.Pokochaj siebie takim jakim jesteś – wtedy pokocha cię cały świat.

Wybierz Radość Życia

Czasem, choć wszystko jest super – nie jesteśmy szczęśliwi. Ale bywa też, że pomimo zmagania się z codziennością pozostajemy pogodni. Ta medytacja przenosi uwagę na radość życia. Jej źródło jest w nas i nie zależy od świata zewnętrznego. Poczuj czym jest odwaga podążania za sobą, za swoją pasją. Obudź swoje wewnętrzne dziecko i pozwól sobie śmiać się częściej, nawet jeśli twoi bliscy odrzucili radość. Zatrzymaj się w teraz i wybierz miłość. Poczuj, że radość życia jest twoim codziennym wyborem. 

Żyj Bez Stresu

Stres towarzyszy nam codziennie, dosłownie wszędzie. To naturalny, fizjologiczny mechanizm przetrwania i rozwoju. Jednak rozdmuchany w umyśle staje się trudny do zniesienia. Ta medytacja dotyka podświadomego źródła stresu i je uwalnia. Pozwala zauważyć, że jest to reakcja emocjonalna umysłu zachodząca wewnątrz, a nie w otoczeniu. Pozwala doświadczyć wyciszenia stresu pod wpływem zmiany kontekstu trudnych zdarzeń. Pokazuje, jak zmieniać przekonania, które są pierwotną przyczyną doznawania stresu.

Uzdrawianie Duchowe

Ta medytacja uruchamia duchowy potencjał zdrowia. Ciało, umysł i duch tworzą naczynia połączone. Oprócz aktywności fizycznej i diety zatroszcz się o uwolnienie negatywnych przekonań i zablokowanych emocji. Porzuć cierpienie, wstyd i poczucie winy. Otwórz się na przewodnictwo swojej wewnętrznej miłości. Zauważ ją, uznaj jej istnienie, zaufaj jej. Ciało przepełnione miłością wraca do równowagi. Nie bój się kochać. To ty jesteś miłością. Kochaj każdą część swojego ciała i wszystko co się pojawia.

Przywracanie Zdrowia

Medytacja opracowana w oparciu o książkę „Przywracanie Zdrowia” Dr. Davida Hawkinsa. Ciało odzwierciedla to, w co uwierzył umysł. Przestań nazywać chorobę i jej objawy. Gdy pojawia się myśl, emocja związane z chorobą natychmiast im zaprzeczaj. To nieprawdziwe przekonania, w które uwierzył twój umysł. Nie mają z tobą związku, nie mają na ciebie wpływu. Uwolnij poczucie winy związane z chorobą. Zauważ je i poczuj. Porozmawiaj ze swoim ciałem. Pokochaj siebie. Twoje ciało przepełnione miłością jest w równowadze. 

Tworzenie Obfitości

Ta medytacja odblokowuje nasz wewnętrzny kod obfitości i jej przepływ. Przywrócenie wewnętrznej harmonii uwalnia nasz duchowy potencjał, który uruchamia „szczęśliwe zbiegi okoliczności”. Obfitość zaczyna się od bogactwa wewnątrz – jej źródło jest w tobie. Przełącz się na postawę i nawyki, które ją przyciągają. Naucz się ufać sobie i odpuszczać oczekiwania. Weź pełną odpowiedzialność za swoje życie. Przejdź do działania i ciesz się przepływem obfitości – jej miarą jest wolność wyboru. 

Relacje z Ludźmi

Nasze relacje z bliskimi niemal zawsze przechodzą wzloty i kryzysy. Tym większe, im bardziej wierzymy w swoją nieomylność. Ta medytacja pomaga harmonizować relacje. Mostem łączącym zerwane i pogubione relacje jest postawa bezwarunkowej miłości. Uzdrawia relacje i związki w jednej chwili. Weź całkowitą odpowiedzialność za swoje życie. Zauważ, czego uczą cię twoi bliscy. Zmień siebie by zmienić świat wokół. Zaufaj sobie, źródło wszystkiego jest w tobie. To ty jesteś przyczyną, skutkiem i celem.

Odejście Bliskiej Osoby

Ta medytacja pomaga uwolnić żal po odejściu bliskich. To najtrudniejsza próba, z jaką przychodzi nam się zmierzyć w życiu. Aby poradzić sobie ze stratą, zmień perspektywę tego, co dzieje się po ich odejściu. Spójrz na to sercem i po prostu pozwól sobie na nieskrępowane odczuwanie żalu nad sobą. Bez pytania dlaczego, bez poczucia niesprawiedliwości. Zauważony żal jest uwalniany w ciągu minut, a jego nawroty są coraz łagodniejsze i rzadsze. Odzyskaj spokój, energię i radość życia.

Uwolnienie Wstydu

​Wstyd to najtrudniejsza emocja, sięga poczucia odrzucenia, wygnania, a nawet nienawiści do siebie. Zauważyć i uwolnić przekonania będące źródłem wstydu można tylko z poziomu świadomości, przy wsparciu swojej duchowej mocy. Tam prowadzi ta medytacja. Zostaw osądzanie siebie. Przypomnij sobie swoją duchową tożsamość i pokochaj siebie takim jakim jesteś. Odnalezienie swojej wewnętrznej miłości przywraca radość życia, harmonijne relacje międzyludzkie, poprawia zdrowie. 

Uwolnienie Winy

Wina to poczucie, że coś źle zrobiłem. Ale dobro lub zło, to wymysł moralności, która zmienia się w zależności od potrzeb. Sprawiedliwość w przyrodzie nie istnieje, to wymysł człowieka. Popełnianie błędów jest naturalne dla uczenia się i rozwoju. Tak świat staje się lepszy. Pozwól sobie poczuć swoją winę w pełni i wybacz sobie. Zostaw winę zakotwiczoną w przeszłości i wróć do teraz. Otul miłością to, co się wydarzyło. Przywołaj zrozumienie dla ludzkiej słabości, również swojej. Odzyskaj wolność.

Uwolnienie Apatii

Apatia dotyczy wszystkich – to okresy zniechęcenia i przygnębienia. Jej przyczyną jest kierowanie uwagi na nieprawdziwe przekonania, a w istocie – oddalenie się od miłości. Zauważ co się w tobie dzieje. Pozwól sobie bez oporu poczuć prawdziwą przyczynę. Zauważ ją z poziomu świadomości. Odrzuć to, co ją wywołuje. Wolno ci to zrobić. Użyj duchowej mocy Woli, to pomoże ci odzyskać energię. Zwróć się w stronę swojej miłości. Gdy zaakceptujesz i pokochasz siebie, natychmiast pokocha cię cały świat.

Uwolnienie Żalu

Jest tylko jedna droga by uwolnić żal. Zanurzyć się w nim i całkowicie go poczuć. Ta medytacja tam prowadzi. Żal to cmentarz dla życia (Hawkins). Wróć do teraz. Zostaw już smutek i rozmyślania jak cofnąć stratę. Odpuść to nieprawdziwe poczucie winy, że mogłeś czemuś zapobiec. Strata, żal przypomina o radość każdej chwili bycia razem. Ale to również szansa na wzrost poziomu świadomości. Skieruj uwagę na prawdziwe źródło szczęścia i mocy. Zauważ bezgraniczną radość obdarzania miłością. Zaufaj jej.

Uwolnienie Lęku

Ta medytacja pomaga uwolnić lęk. To najbardziej pierwotna emocja związana z przetrwaniem, dlatego jest taka silna, dlatego karmienie strachu jako narzędzia kontroli jest tak skuteczne. Zauważ, że strach to tylko projekcja wyobraźni wybiegająca w przyszłość. Broni jej umysł, który w nią uwierzył. Zaakceptuj istnienie lęku i pozwól sobie go poczuć – z poziomu świadomości. Po drugiej stronie lęku jest miłość. Wybierz miłość. Popatrz na życie jej oczami. Pokochaj siebie jej sercem. 

Uwolnienie Pożądania

Potrzeba posiadania czegoś wyjątkowego wynika z poczucia braku wewnętrznego i niskiej samooceny. Ale wszystko czego potrzebujesz by czuć się kompletnym jest w tobie. Zauważ swoje ograniczenia płynące z pożądania. Zauważ nieprawdziwe przekonania, której je zasilają. Realizuj swoje cele przez skupienie i zaangażowanie – nie potrzebujesz pożądania. Uzależnienia i pożądania porzucamy z poziomu świadomości – ponad umysłem. Ty jesteś przyczyną, skutkiem i celem wszystkiego co dzieje się w twoim życiu.

Uwolnienie Złości

Ta medytacja pomaga uwolnić nadmiar złości. Jej źródłem nie są inni ludzie, lecz niespełnianie moich – lepszych przekonań o tym co jest właściwe. Złość skrywa bezsilność i bezradność. Zwłaszcza wobec tego, czego w sobie nie zauważam, nie akceptuję. By ją rozładować poczuć ją świadomie, bez oporu. Zostaw ocenianie, niesprawiedliwość, przekonanie, że wiesz lepiej. Pozwól innym na ich odrębność i omylność. Kieruj się wyrozumiałością i wdzięcznością. Bez oceniania kochaj wszystko co się pojawia.

Uwolnienie Dumy

Duma to zachwyt ego nad sobą, naturalny efekt rozwoju świadomości i wzrostu poczucia własnej wartości. Lubimy czuć się ważnym i szanowanym. Ale urok wyjątkowości to tylko przekonanie atrakcyjne dla umysłu. Zauważ, jak cię ogranicza. Przestań wątpić w siebie. Zaufaj sobie. Odpuść porównywanie, poczucie wyższości i rywalizację. Odzyskaj szacunek, duchową moc i prawdziwą pewność siebie płynącą z piękna twojego duchowego wnętrza. Zauważ życzliwość ludzi. Pokochaj siebie do samego dna swoich ograniczeń.

Przekroczenie Odwagi

Odwaga to akt woli – zależy tylko od ciebie. To gotowość podejmowania wyzwań. Nie oznacza braku strachu, lecz gotowość do jego przekroczenia i stawiania czoła przeciwnościom. Nie bój się życia. Zostaw niepewność przed zmianami i porażką. Niepowodzenia są tylko drogą rozwoju. Twoje możliwości są nieograniczone. Zaufaj sobie. Weź odpowiedzialność za własne decyzje, działania i doświadczenia, które są ich skutkiem. Tak wzrasta twoja świadomość. Podążaj za swoją pasją do życia i wolnością wyboru.

Twórcy medytacji

Dariusz Chwiejczak

Jestem terapeutą, trenerem rozwoju osobistego, twórcą medytacji uwalniających emocje. Jestem entuzjastą i ekspertem kinezjologii, ukończyłem kursy Dr. Sheldona Deala. Mam doświadczenie w zarządzaniu – prowadzę sesje uwalniania emocji związanych z biznesem i pieniędzmi. Prowadzę sesję life coachingu. Specjalizuję się w łagodzeniu wszelkich dolegliwości psychosomatycznych, przewlekłych i bólowych, uwalnianiu alergii, wzmacnianiu odporności, problemach ze snem. Lubię pracę z młodzieżą.

 Chcesz porozmawiać? Zostaw tel przez kontakt

Marta Kuśpit

Jestem terapeutką holistyczną. Specjalizuję się w pracy z podświadomością na poziomie emocji i przekonań. Połączyłam Kod emocji z moją niezwykłą intuicją, co pomaga mi precyzyjnie odnajdywać źródło problemów emocjonalnych i przyczyny dolegliwości w ciele. Chętnie pracuję z młodzieżą przy trudnościach z koncentracją, nieśmiałością, brakiem wiary w siebie. Rozwiązuję problemy z emocjami powiązane z konfliktami życiowymi, nadwagą i dolegliwości psychosomatyczne. Zdejmuję mur wokół serca.

 Chcesz porozmawiać? Zostaw tel przez kontakt